Kilka słów o Stowarzyszeniu…

O Stowarzyszeniu – czyli, jak to się zaczęło

W kwietniu 2017 r. przyjaciółka mojej mamy – Agnieszka, na zaproszenie buddyjskiego mnicha Tashi Nyiama Lama, wybrała się do Katmandu w Nepalu.

Mieszkała tam w klasztorze i uczestniczyła w codziennym życiu mnichów i lamów (tak nazywają się w buddyzmie tybetańskim duchowi nauczyciele). Po powrocie do Polski podzieliła się swoimi przeżyciami na z nami oraz na swoim profilu społecznościowym.

Kiedy zobaczyliśmy zdjęcia z klasztoru i usłyszeliśmy opowieści o małych, smutnych chłopcach, pozbawionych rodziców, miłości, podstawowych ubrań i przedmiotów, stwierdziliśmy, że musimy postarać się, zrobić coś, by na ich twarzach zagościł uśmiech.

20181103_164720

Początkowo, była to pomoc w formie „adopcji serca”, czyli każda z rodzin, która wyraziła chęć pomocy, dla wybranego przez siebie chłopca, przygotowywała paczki, które wysyłaliśmy do klasztoru. Wybrankiem mojej rodziny jest około siedmioletni Pardi Budha. Ujął nas swoim nieśmiałym uśmiechem, ufnymi oczami. Chłopiec ten jest
w wieku mojego brata Szymona, więc kiedy pomyśleliśmy sobie, że Pardni nie ma nie tylko prawdziwego domu, ale i mamy i taty, którzy go w ciężkich chwilach przytulą
i pomogą, jednogłośnie podjęliśmy decyzję o pomocy właśnie jemu.

20181106_191004
Pardi Budha

 

 

Niestety dostarczenie paczek trwa bardzo długo, bo nawet 2 – 3 miesięcy, muszę przyznać, że w pewnym momencie straciłam nadzieję, że w ogóle dojdzie. Niektóre
z wysłanych przez inne osoby paczki wracały z powrotem, inne zostały dostarczane uszkodzone. Dlatego też osoby zaangażowane w akcję pomocy, założyły stowarzyszenie. Stowarzyszenie nazywa się  AGAMA .

Utworzone zostało konto, na które można wpłacać datki. Dzięki temu pomóc będzie można nie tylko indywidualnemu chłopcu ale większej liczbie dzieci w klasztorze. Masz ochotę dołączyć? Może być to symboliczna kwota.

Środki pieniężne można wpłacać na konto Stowarzyszenia:

12 1600 1462 1874 3023 2000 0001

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s